Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Programın Amaçları

Teknolojinin ve toplumlararası etkileşimin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde, siyaset ve kamu yönetimi kurumları her geçen gün yeni sorunlar ve fırsatlarla karşılaşmaktadır. Türkiye'de ve dünyada siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında teorik ve pratik çalışmalar geçmişle kıyaslanamaz bir şekilde artmaktadır. Bu nedenle programımız öğrencilere siyaset ve kamu yönetimi alanında teorik bilgilerle beraber, Türk siyaseti ve kamu yönetiminin işleyişini anlama ve diğer ülkelerle karşılaştırma imkânını sağlayacak pratik bilgiler de sunacaktır. Bu çerçevede programın nihai amacı, yetiştirdiği öğrencilerin, bulundukları ülkelerde ve uluslararası kamu ve sivil toplum örgütlerinde etkin görevler almalarını sağlayacak bilgilerle donatmaktır. 

Programa Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) Lisans Programına kayıt olmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bu programa kayıt olabilmek için kayıt türleri ve koşullarını anlatan Nasıl Öğrenci Olabilirim? sayfasını inceleyebilirsiniz.

İş Olanakları

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) Lisans Programı mezunlarımızın kamu ve özel sektörde birçok alanda istihdam edilmeleri imkânı vardır. Mezunlarımız, kaymakamlık, müfettişlik, uzmanlık, yerel yönetimlerde uzmanlık ve yöneticilik, banka müfettişliği ve uzmanlık, ulusal ve uluslararası kurumlarda uzmanlık, düşünce kuruluşlarında araştırmacı, akademik kariyer, özel sektörde uzmanlık ve yöneticilik gibi birçok alanda istihdam olanağına sahiptirler.  

Güz Dönemi Ara Sınavı
10 Aralık 2022 Cumartesi