Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Programın Amaçları

Görsel İletişim Tasarım Lisans Programı ile, alanında mesleği ile ilgili teknik bilgi ve beceriye sahip, bilişim, tasarım ve iletişim araçlarını kullanabilen, araştıran, kendini sürekli yenileyen, özgün fikir ve yaratıcı tasarımlar ortaya koyabilen, nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Programa Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Görsel İletişim Tasarım Lisans Programına kayıt olmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bu programa kayıt olabilmek için kayıt türleri ve koşullarını anlatan Nasıl Öğrenci Olabilirim? sayfasını inceleyebilirsiniz.

Uyarı

Yeni açılan programlara kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt yaptırdığı/kayıt yenilettiği dönemde üst yarıyıllarda açılmayan derslerden seçim yapamaz.

İş Olanakları

Program mezunları görsel iletişim tasarımcısı olarak reklam ajansları, fotoğraf stüdyoları, gazete ve dergiler, web tasarım ajansları, e-ticaret portalları, e-öğrenmeye ilişkin birimler ve kamu da çalışma olanağı bulabilecekleri gibi, kazandıkları beceriler ile kendi işini kurabilir ayrıca lisansüstü tezli ve tezsiz programlara devam edebilirler.

Görsel İletişim Tasarımı Lisans Programında bazı derslerin dönem sonu sınav değerlendirmeleri uygulamaya yönelik olarak yapılacaktır.

Bahar Dönemi Ara Sınavı
20 Nisan 2024 Cumartesi