Yüzyüze Öğretim Hizmetleri

date_range
10 Mart 2017 Cuma
visibility
4024

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerimiz, Yüzyüze Öğretim Hizmetleri kapsamında, bazı dersleri alabilme olanağı elde etmektedir.

2016 – 2017 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilere yönelik yüzyüze verilen dersler Bahar Döneminde 13 Mart 2017 tarihinde başlayacak 28 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir.

Yüzyüze Öğretim Hizmetleri 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ders Listesi İçin Buraya Tıklayın.

2016 – 2017 öğretim yılında Açıköğretim Yüzyüze Öğretim Hizmetleri tüm illerde ve 9 ilçe merkezinde yürütülecektir. Yüzyüze dersler bazı illerimizde birden fazla merkezde yapılmaktadır: İSTANBUL’da, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi – BAHÇELİEVLER, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi – GÖZTEPE ve Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kamp. – MALTEPE olmak üzere 3 merkez, ANKARA’da, Ankara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – CEBECİ, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi – BEŞEVLER olmak üzere 2 merkez ve ESKİŞEHİR’de Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kamp. ve ESOGÜ Meşelik Kamp. olmak üzere 2 merkez ve İZMİR’de ise Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – BUCA. Yüzyüze öğretimi yapılacak dersler aşağıda sıralanmıştır:

Bahar Dönemi Yüzyüze Öğretim Hizmetleri Dersleri
2. Yarıyıl 4. Yarıyıl 6. Yarıyıl
Arapça II Arapça IV Finansal Yönetim II
Genel Muhasebe II İstatistik II Maliyet Yönetimi
İktisada Giriş II Makro İktisat  
İngilizce II    
Matematik II    
Osmanlı Türkçesine Giriş II    
Güz Dönemi Yüzyüze Öğretim Hizmetleri Dersleri
1. Yarıyıl 3. Yarıyıl 5. Yarıyıl
Arapça I Arapça III Finansal Yönetim I
Genel Muhasebe I İstatistik I Maliyet Muhasebesi
İktisada Giriş I Mikro İktisat  
İngilizce I    
Matematik I    
Osmanlı Türkçesine Giriş I    

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüzyüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Ders programları, Güz Dönemi için Eylül ayının son haftası içinde, Bahar Dönemi için ise Mart ayının ilk haftası içinde, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir.

Dersler, resmî tatil günleri (29 Ekim, 31 Aralık, 1 Ocak, 16 Nisan, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan yüzyüze dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Yüzyüze verilen derslere katılım zorunlu değildir.

Yüzyüze Öğretim Hizmetlerine ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Kayıt Yenileme (Ders Ekle Sil)
2 Ekim 2023 Pazartesi