Uzaktan Öğretim Laboratuvar Dersleri Ödev Duyurusu

date_range
16 Haziran 2020 Salı
visibility
508

03 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan duyurumuzda da belirtildiği gibi yaşanan COVID-19 salgını nedeniyle 2019-2020 öğretim yılı Bahar Dönemini kapsayacak biçimde ve yalnızca Bahar Dönemine mahsus olmak üzere, ilgili dönemde Eczacılık Hizmetleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Kimya Teknolojisi Önlisans programları laboratuvar derslerine kayıt yaptıran öğrencilerin uygulama dersleri ödev tabanlı gerçekleştirilecek olup, söz konusu ödevler 16 – 24 Haziran 2020 tarihlerinde Eportfolyo ödev otomasyon sistemine yüklenmesi planlanmıştır. 

Ödev yükleme işlemlerinde telafi uygulaması veya ek süre verilmeyeceğinden ilgili tarihlerde ödevlerini aşağıdaki yönergede belirtilen sisteme yüklemeyen öğrenciler ilgili derslerden başarısız sayılır. Ödevlerin değerlendirilme işlemleri 25 Haziran 2020 - 5 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Eportfolyo Sistemine Giriş

  1. Ödevlerinize Eportfolyo adı verilen Ödev Otomasyon Sistemine giriş yaparak ulaşabilir ve hazırladığınız ödevleri yine aynı sistem üzerinden değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz. 
  2. Eportfolyo Sistemine http://aofuygulamadersleri.anadolu.edu.tr adresinden soldaki Öğrenci Girişi sekmesine tıklayarak öğrenci otomasyon bilgilerinizle (E-posta veya T.C. Kimlik No ve Şifreniz) giriş yapabilirsiniz.
  3. Sisteme ilk defa giriş yaptığınızda aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi Hesap Yönetimi başlıklı bir uyarı sayfası gelmektedir. Bu alanda isterseniz e-postanızı değiştirebilir güncelleyebilirsiniz. İsterseniz bu uyarıyı dikkate almadan, ana sayfaya geçmek için sol üstteki menüden e-PORTFOLYO sekmesine tıklayabilirsiniz.
  4. Eportfolyo ödev otomasyon sisteminin kullanımına ilişkin detaylı bilgi almak amacıyla ana sayfanın altında yer alan Eportfolyo Kullanım Kılavuzlarından  “Öğrenci Kullanım Kılavuzu”na erişebilirsiniz.
  5. Ödev yükleme tarihleri içerisinde ödevini yükleyemeyenler için herhangi bir telafi uygulaması olmayacaktır.
  6. Ödev yükleme ve değerlendirme sürecinde;
    1. Teknik sorularınız için AÖS Destek üzerinden veya (222) 335 0580 (Dahili hat: 2768) numaralı telefondan Koordinatörlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz. 
    2. Akademik sorularınız için Eportfolyo sistemindeki ödev yükleme alanının altında yer alan mesaj bölümüne sorunuzu yazabilir veya Koordinatörlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Yaz Okulu Sınavı
17 Ağustos 2024 Cumartesi
v