Sosyal Hizmet Lisans Programı Öğrencilerinin Sosyal Hizmet Uygulaması I Dersi Duyurusu

date_range
8 Ekim 2019 Salı
visibility
942
 1. Öğrencinin uygulama dersini alabilmesi için ilgili dönemin kayıt yenileme tarihlerinde Sosyal Hizmet Uygulaması I dersini seçerek ders kaydını yaptırması gerekmektedir. Kayıt yenileme işlemleri sırasında öğrenci sistemde kayıtlı iletişim ve adres bilgilerini güncellemelidir. Adres bilgisini güncellemeyen öğrencinin mağduriyetinden Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sorumlu değildir.
 2. Belirtilen kayıt yenileme tarihleri arasında tüm öğrencilerin uygulama yapacakları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve Sağlık Bakanlığına bağlı il müdürlüklerinin kurum/kuruluşlarına ibraz edilmek üzere e-devlet üzerinden adli sicil kayıtlarını oluşturmaları ve bir nüshasının da aofuygulamadersleri.anadolu.edu.tr adresinde elektronik ortama bilgilerini girmeleri gerekmektedir.
 3. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Akademik Takvimine göre 04 Kasım 2019 tarihinde uygulama süreci başlayacaktır. 
 4. Programa ÖSYM, Dikey Geçiş veya Ek yerleştirme yoluyla kayıt yaptıran öğrencilerin uygulama dersi; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlarda yürütülür. İlgili bakanlığın il müdürlükleri tarafından kuruluşlar belirlenerek öğrencilerin yerleştirme işlemi yapılır.
 5. Programa Sağlık Lisans Tamamlama yoluyla kayıt yaptıran öğrenciler (çalışan/çalışmayan) ile Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda personel olarak çalışan öğrencilerin, uygulama dersini Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşların Sosyal Hizmet Birimlerinde yapması gerekmektedir.
  1. İl sağlık müdürlüklerine gönderilen fakültemizin 04/10/2018 tarih ve E.112120 sayılı yazısı gereğince; Öğrencilerin Sosyal Hizmet Uygulaması I dersi kapsamında kendi belirleyecekleri Sağlık Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşlara başvuru yaparak yerleştirme işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir. Bu öğrencilere AÖF tarafından başvuru ve yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.
  2. Başvuru işlemlerinin 18 Ekim 2019 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.
  3. Öğrencilerin Sağlık Bakanlığına bağlı kurum/kuruluşta uygulama yapmaları durumunda bu süreçte doldurmaları gereken formun bir nüshasını da e-Portfolyo sistemine yüklemesi gerekmektedir.
 6. Öğrencinin uygulama yapacağı kurum/kuruluşun talep etmesi halinde uygulama derslerinin staj kapsamında olmadığı belirtilmelidir. Konuyla ilgili İl sağlık müdürlüklerine gönderilen fakültemizin 09/10/2018 tarih ve E.115417 sayılı yazısına istinaden; uygulama dersleri staj uygulaması kapsamında değildir. Bu nedenle öğrenci için 5510 sayılı yasa gereği İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Sigortası yapılmamakta, herhangi bir ücret ödenmemekte, öğrenci ile bir sözleşme imzalanmamaktadır.

Öğrenci Sosyal Hizmet Uygulaması I Başlama Formu 

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Yaz Okulu Kayıt ve Ders Seçme
1 Temmuz 2024 Pazartesi
v