Dört Dönem Kayıt Yenileme Yapmayanların Kayıtları Silinecek

date_range
11 Şubat 2021 Perşembe
visibility
2012

17 Nisan 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile kayıt silinmemesi durumu kaldırıldı. Yeni kanun ile üst üste dört dönem kayıt yenileme yapmayan öğrencilerin ilgili programdaki kayıtları silinecek. Kayıt yenileme yapıldığında ise her hangi bir süre sınırlaması bulunmuyor. Anadolu Üniversitesi uygulamayı 2020 – 2021 güz dönemi itibariyle yürürlüğe koymuş bulunuyor.

İlgili kanun sadece Anadolu Üniversitesi ile sınırlı olmayıp Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesini de kapsıyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama:

Değerli Öğrencimiz,

17 Nisan 2020 tarih ve 31102 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan, Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun “Açık öğretim sisteminde üst üste dört dönem kayıt yenileme koşullarını yerine getirmeyen öğrencinin ilgili programdan ilişiği kesilir.” hükmünü içermektedir. Buna göre Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin ön lisans/lisans programlarında kayıtlı olup, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren üst üste 4 dönem kayıt yenileme işlemi yapmayan öğrencilerin kayıtlarının silinmesi yasal zorunluluk haline gelmiştir.

Bu durumda olup, öğrenimlerine devam etmek ve kayıt haklarını kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sayfasına giriş yaparak 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Döneminden itibaren kayıt yenileme işlemi yapmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Sizi, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde aktif öğrencimiz olarak görmekten mutluluk duyar, sağlıklı günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Güz Dönemi Ara Sınavı
9 Aralık 2023 Cumartesi