Aöf'ye Nasıl Öğrenci Olabilirim?

Anadolu Üniversitesinin Merkezi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına kayıt olmanın pek çok yolu bulunmaktadır.

Aşağıda Anadolu Universitesi'nde öğrenci olabilmek için kayıt türleri ve koşulları yer almaktadır.

Yeni Kayıt : En az lise veya dengi okul mezunu olacak/olan adaylar için yapılan kayıt türüdür.

Dikey Geçiş : -Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olacak/olan adaylar için yapılan kayıt türüdür.

Lisans Tamamlama : 4 yıllık öğretim süresi olan yüksekokul veya fakültelerin 1, 2, 3 ve 4. yarıyıl derslerinin tümünden başarılı olup kaydını sildirerek önlisans diploması alan öğrencilerin, lisans tamamlama yaparak öğrenimlerine devam edebilmeleri için yapılan kayıt türüdür.

Yatay Geçiş : Örgün öğretimde öğrenci olup açıköğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için yapılan kayıt türüdür.

İkinci Üniversite : Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen öğrenim gören öğrenciler* için yapılan kayıt türüdür.*Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

Af Kapsamında Kayıt : Kaydı silinenler, ÖSYS ile yerleşip kayıt yaptırmayanlar, kurumlar arası yapılan Protokolden başvurup kayıt yaptırmayanlar öğrenimlerine devam etmek için kayıt yaptırabilirler.

Kayıt Yenileme (Ders Ekle Sil)
17 Şubat 2020 Pazartesi