AÖF Sınav Sonuçları Artık E-mail’e Gönderilecek

date_range
7 Kasım 2015 Cumartesi
visibility
7722

Eskişehir Üniversitesi Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fatültesi’nde (AÖF) okuyan öğrenciler sınav sonuçlarını kişisel e-posta adreslerinden öğrenebilecek.

Anandolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN yaptığı açıklamada AÖF’de okuyan öğrencilerin daha önce sınav sonuçlarını sadece kişisel öğrenci sayfalarından öğrenebildiklerini hatırlattı.

Sınav sonuçları açıklandığında yüzbinlerce öğrenci aynı anda öğrenci sistemine girerek sınav sonuçlarını öğrenmek istediğini ve bununda sistemde yoğunluk oluşturarak sistemin ağırlaşmasına dolayısıyla hizmet verememesine neden olduğunu belirten Rektör Gündoğan “Günümüzde artık sosyal paylaşım siteleri çok geniş bir kesim tarafından kullanıldığı için Sınavların açıklandığı anda pek çok öğrenci bunu çok kısa sürede öğrenip, sistemden notlarına bakmak istiyordu, Bu da aşırı yoğunluktan dolayı sistemin yavaşlamasına veya hizmet veremeyecek duruma gelmesine neden oluyordu, pek çok öğrencimiz de sınav sonuçlarını gecikmeli olarak öğrenebiliyordu”

Öğrencilerin sınav sonuçlarını daha hızlı ve sorunsuz öğrenmeleri için yeni bir çalışma yaptıklarını ifade eden Gündoğan, şunları söyledi:

“AÖF’de okuyan öğrencilerimizin sınav sonuçlarını artık kendi e-mail-eposta adreslerine göndereceğiz. Öğrencilerimiz sonuçları kendilerine sağladığımız uzantısı ‘anadolu.edu.tr’ şeklinde olan ya da sisteme kaydettikleri e-posta adreslerinden öğrenebilecek. Bu yöntemle sayesinde öğrencilerimizin sınav sonuçlarını öğrenebilmek için öğrenci sistemine girmelerine gerek kalmayacak. Bu sayede sistem yoğunluğundan dolayı sonuçları geç öğrenme sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu an 1 milyon 200 bin öğrencimizin 150 ile 200 bini mail adresini kullanıyor. Bu yapacağımız sistem ile herkesin mail adresinin de kullanmasını sağlayacağız.”

Gündoğan, AÖF de okuyan öğrencilerden “https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim” adresinden sisteme girerek, mail/eposta adreslerini güncellemelerini istedi.

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı
25 Mayıs 2024 Cumartesi