AÖF Ders Muafiyet Sonuçlarına İtiraz Başvuru İşlemleri

date_range
17 Kasım 2017 Cuma
visibility
716

2017-2018 ÖSYS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme ve İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Muafiyet Sonuçları ve İtiraz Başvuru İşlemleri

İtiraz Başvuru Tarihleri 16 - 22 Kasım 2017

DİKKAT

2017-2018 Öğretim Yılında ÖSYS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme ve İkinci Üniversite Kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler için muafiyet itiraz başvuru tarihleri 16 - 22 Kasım 2017 olup, bu tarihlerden sonraki muafiyet başvuruları ve itirazları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

İtirazda bulunmak isteyen öğrencinin aşağıdaki açıklamalara göre gerekli belgesi ile birlikte herhangi bir AÖF Bürosuna başvurarak İtiraz Formunu doldurması gerekmektedir.

UYARI

Muafiyet başvuruları, ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler için sadece bir kez yapıldığından, muafiyet talep eden öğrencinin aşağıdaki açıklamaları dikkatli bir şekilde okuması gerekmektedir.

2017-2018 Öğretim Yılında

  • ÖSYS Yeni Kayıt
  • Ek Yerleştirme
  • İkinci Üniversite

kapsamında kayıt yaptıran ve

  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II
  • Türk Dili I – II
  • Yabancı Dil I – II

derslerinden muafiyet başvurusunda bulunan öğrencilerin muafiyet sonuçları ve muafiyet itiraz başvuruları ile ilgili açıklamalar aşağıda yapılmıştır.

MUAFİYET BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİN MUAFİYET SONUÇLARI

2017-2018 Öğretim Yılında İnternet Kayıt Başvurusunda muafiyet adımında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II ve Yabancı Dil I – II dersleri için ders transferi ve muafiyet başvurusunda bulunan öğrencilerin muafiyet sonuçları açıklanmıştır.

Öğrenciler, muafiyet sonuçlarını öğrenmek için;

  1. http://aof.anadolu.edu.tr adresine girmeli,
  2. “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile giriş yapmalı,
  3. Durum Menüsünde “Ders Durum Paneli” bağlantısını açmalıdır.
  4. Muafiyet işlemi yapılan dersler, “MU” harf notuyla gösterilmektedir.

Öğrenci Otomasyonundaki bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup öğrenciler onaylı Not Durum Belgesinin (Transkript) son haline AÖF Bürolarından ulaşabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Yaz Okulu Sınavı
17 Ağustos 2024 Cumartesi
v