AÖF 2020 Kayıt Yenileme ve Ders Seçimi Ne Zaman Bitiyor? Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır ve Ücreti Ne Kadar?

date_range
25 Şubat 2020 Salı
visibility
549

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim ders seçimi ve AÖF kayıt yenileme 17 Şubat tarihinde başlayayıp 28 Şubat'a kadar devam edecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

  1. DERS SEÇİMİ: Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Ders seçimi (ekle-sil) işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Haberimizin devamında yer alan linke tıklayarak da bu ekrana ulaşabilrsiniz...
  2. KAYIT YENİLEME ÜCRETİ ÖDEMESİ: AÖF kayıt yenileme ücreti Ziraat Bankası ATM'lerinden yatırılabilecek.
  3. KAYIT YENİLEME İŞLEMİNİN KONTROLÜ: Öğrencilerin aof.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yenileme işleminin gerçektirildiğini kontrol etmesi gerekiyor.
  4. DERS KİTAPLARININ DAĞITIMI: Öğrencilerin ders kitapları AÖF bürolarından verilecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ...

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit 220 lira, tekniker unvanı verilen programlarda ise alt limit 240 liradır.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 28 Şubat 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59'a kadar ödeme yapılabilecektir.

Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile saat 22:00'a kadar kredi kartıyla ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

 

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Güz Dönemi Ara Sınavı
9 Aralık 2023 Cumartesi