Anadolu Üniversitesi Ders Transferi ve Muafiyet İşlemleri

date_range
18 Eylül 2015 Cuma
visibility
9334

Anadolu Üniversitesi ÖSYS Yeni Kayıt, Af Kapsamında (6353 ve 6569 sayılıKanun), İkinci Üniversite ve Ek Yerleştirme Kapsamında kayıt olmak isteyen öğrenciler daha önce üniversiteleren almış ve geçmiş oldukları Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi I-II, TürkDili I-II, Yabancı Dili I-II,Temel Bilgi Teknolojileri I-II derslerinden muaf olabilmektedirler.

DERS TRANSFERİ VE MUAFİYET BASVURU TARİHLERİ

  • 28 Eylül- 03 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Muafiyet İşlemleri iki aşamada gerçekleştirilecektir.

  1. www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası veŞifresi ile giriş yaparak “Muafiyet İşlemleri” menüsünde gerekli alanları 28 Eylül-3 Ekim 2015 tarihleri arasında doldurarak internet başvurusunu tamamlamalıdır.
  2. Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgelerini 28 Eylül-3 Ekim 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna teslim etmelidir. Muafiyet işlemleri için gerekli belge/belgeleri teslim etmeyen ya da eksik teslim eden öğrencinin ders transferi ve muafiyet başvurusu kabul edilmeyecektir.
DERS TRANSFERİ VE MUAFİYET TALEP ETTİĞİ YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMINDAKİ ÖĞRENİM DURUMU DERS TRANSFERİ VE MUAFİYET İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
Mezun*****
  • Diploma Aslı ya da Onaylı Fotokopisi
  • Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı ya da Onaylı Fotokopisi
belgelerinden herhangi biri
Kayıtlı
  • Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)
Kaydı Silinmiş  
Lisans Programından Kaydını Sildirerek Önlisans Diploması Almış  
  • Mezun öğrenciler yukarıda adı geçen derslerin tümünden,
  • Kayıtlı/kaydı silinmiş/lisans programından kaydını sildirerek önlisans diploması alan öğrenciler, alıp başarılı oldukları ders/derslerden ders transferi ve muafiyet talebinde bulunabilir.

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı iken yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer ders/dersleri almış ve başarmış ya da mezun olmuş öğrencilerin kayıtlı olduğu programdaki muafiyet işlemleri, ilgili Fakülte tarafından yapılır.Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde ÖSYM Öğrenci Numarası ile kaydı bulunan, T.C. kimlik numarası bulunmayan öğrenciler, muafiyet işlemleri için 28 Eylül – 3 Ekim 2015 tarihleri arasında AÖF Bürosuna başvuracaklardır.

Nasıl Öğrenci Olabilirim

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Yaz Okulu Sınavı
17 Ağustos 2024 Cumartesi
v