Anadolu Üniversitesi Aöf Bölümleri Harç Ücretleri

date_range
26 Eylül 2017 Salı
visibility
29134

Anadolu Üniversitesi Aöf Açıköğretim bölümleri harç ücretleri belirlendi. ÖSYS yerleştirme sonuçlarına AÖF bölümlerinden birine yerleştirilen öğrenciler her yıl fakülteler tarafından hazırlanan kayıt kılavuzu içerisinde gerekli olan belgeleri, internet ortamından yapmış olduğunuz başvuru sonrasında, Türkiye genelinde ve KKTC’de sınırları içinde yer alan toplam AÖF bürolarından birisine teslim ederek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kayıt işlemleri tamamlanmadan önce AÖF harç ücretlerinin bankaya yatırılması gerekmektedir.

Kayıt işleminin tamamlanması için yatırılması gereken Açık Öğretim harçları Ziraat Bankası şubelerinden,  Ziraat Bankası İnternet Şubesinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden ya da Ziraat Bankası Telefon Bankacılığından T.C. kimlik numarası ile yapıla bilinmektedir. Kayıt ücretleri öğrenci adaylarının okumak istediği bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Güz dönemi harç ücretleri ve bahar dönemi harç ücretleri olmak üzere, dönemlik olarak bankaya yatırılmaktadır.

  • Lisans bölümü yani 4 yıllık programlar da, AÖF harç ücretleri dönemlik olarak 205 TL’dir.
  • Ön lisans bölümü yani 2 yıllık programlarına ait AÖF harç ücretleri 205 TL’dir.
  • Sadece Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı  – Laborant ve Veteriner Sağlık  – Sosyal Hizmetler  – Turizm ve Otel İşletmeciliği -Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümlerinde dönemlik olarak 225 TL yatırması gerekmektedir.
  • Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım bölümü için belirlenen dönemlik kayıt ücreti ise 365 TL’dir.

Yanlış gerçekleştirilen kayıt ücretleri ödemeleri öğrenci adaylarının sorumluluğundadır. Peki, harç ücretleri nereye yatırılacak, Ziraat Bankasına, AÖF tarafından bildirilen kayıt tarihi aralığında yatırılması gerekmektedir. EFT, banka havalesi ya da posta havalesi kabul edilmemektedir. Kayıt tarihleri içerisinde harç ücretini ödemezseniz kaydınız gerçekleşmeyecektir.

Nasıl Öğrenci Olabilirim

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Güz Dönemi Ara Sınavı
9 Aralık 2023 Cumartesi