Açıköğretim'de Sıkça Sorulan Sorular ve Yanıtları

date_range
16 Eylül 2014 Salı
visibility
155340

SORU 1
Bahar döneminden bir veya daha fazla dersden kaldım bunları güz döneminde alabilirmiyim?
CEVAP
Her dönem kendi içinde değerlendirilir.Bahar döneminin dersini güz döneminde alamazsınız (ekleyemezsiniz ).Güzdöneminin dersini de bahar dönemin de alamazsınız ( ekleyemezsiniz) yani güz dönemin de sadece güz döneminden ders ekleyebilirsiniz.bahar döneminde de sadece bahar dönemi derslerini ekleyebilirsiniz.

SORU 2
Bahar Dönemi derslerinin tamamını güz döneminde alıp erken mezun olabilirmiyim?
CEVAP
Bahar dönemi derslerinin hiçbirini güz döneminde alamazsınız güz döneminde güz döneminin derslerini alabilirsiniz erken mezun olma diye birşey yok ilahiyat önlisans Programı 4 dönemden oluşur mezun olmak için tüm dönemlere ait dersleri başarmış olmanız gerekmektedir.

SORU 3
Birinci sınıfa yeni kayıt oldum ders ekle sil işlemini nasıl yapacağım?
CEVAP
Birinci sınıf öğrencisi olanlar ders ekle sil işlemi yapmazlar onlar üniversitenin vermiş olduğu dersleri otomatik olarak alırlar.ders ekle sil işlemini ikinci sınıf öğrencisi olanlar yapar.

SORU 4
Ders ekle sil işlemini nerden nasıl yapacağım?
CEVAP
Ders ekle sil işlemini https://kayit.anadolu.edu.tr/tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx adresinden yapacaksınız önce bu bağlantıyı tıklayın gelen sayfadan kayıt yenileme butonunu tıklayıp ardından gelen sayfaya Tc numaranız ve şifrenizle giriş yapın gelen ekranda ders Listesi gözükür ordan eklemeniz gereken dersler varsa onları ekleyin ondan sonra onaya gönderin eklenecek ders yoksa yani üniversite tüm derslerinizi verdiyse kontrol edip onaya gönderin.hepsi bu kadar

SORU 5
Önce kayıt yenileme ücretini ödemeliyim yoksa ders ekle sil işlemini mi yapmalıyım?
CEVAP
İlk önce ders ekle sil işlemini yapacaksınız ardından kayıt yenileme ücretini ödeyeceksiniz.

SORU 6
Ders ekle sil işlemini yapmazsam ne olur bir sakıncası varmı
CEVAP
Ders ekle sil işlemini mutlaka yapmanızı öneriyoruz çünki ders ekle sil işlemi yapamazsanız Üniversitenin vermiş olduğu dersleri kabul etmiş sayılırsınız eğer alttan kalan dersleriniz varsa üniversite bunları otomatik olarak vermeye biliyor bundan dolayı almanız gereken dersler bir sonraki senenin dönemine kalır yani mezun olmanız bir sene uzamış olur.

SORU 7
İkinci sınıfa geçtim alttan hiçbir dersim kalmadı ders ekle sil işlemi yapacakmıyım?
CEVAP
Alttan dersiniz olmasa bile sistemin verdiği dersleri kontrol edin ders Listesi tam ise eksik ders yoksa onaya gönderin

SORU 8
Kayıt yenileme ücreti ne kadar hangi bankaya yatırılacak?
CEVAP
Kayıt yenileme ücreti 205 tl dir vakıf banka atm 'den yatırılacak

SORU 9
Kayıt yenilemeden sonra yapılacak başka bir şey varmı?
CEVAP
Kayıt yenileme işleminden sonra aöf bürosundan kitaplarınızı alacaksınız daha sonrada öğrenci kimlik kartınıza yeni dönemin bandrolü yapıştırılacak.

SORU 10
Birinci sınıfa yeni kayıt oldum ikinci sınıfın derslerini de bu dönem alıp erken mezun olabilirmiyim
CEVAP
Hayır ikinci sınıfın derslerini alamazsınız her ders kendi döneminde alınır erken mezun olamazsın ilahiyat önlisans dört dönemden oluşur dördüncü dönemin sonunda alttan hiçbir dersin kalmazsa mezun olursun.

SORU 11
İkinci sınıf öğrencisiyim güz döneminden sadece bir dersim kaldı kayıt yenilememem ve herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?
CEVAP
Evet ister bir dersden kalın ister daha fazla dersden kalın kayıt yenileme yapacaksınız ilgili bankaya kayıt yenileme ücretini ödeyeceksiniz(tek dersden kalanlar muhtemelen 180 tl kayıt yenileme ücreti ödüyor)

SORU 12
Kayıt yenileme yapmazsam ne olur?
CEVAP
Kayıt yenileme yapmazsanız kayıtınız donmuş oluyor yani bu durumda mezun olmanız da uzamış oluyor

SORU 13
İkinci sınıf öğrencisiyim mezun olmam için bahar döneminden sadece bir dersden kaldım bu dersi güz döneminde alabilirmiyim güz döneminde herhangi bir ücret ödemelimiyim?
CEVAP
Malesef kaldığınız dersı güz döneminde alamazsınız bahar dönemini bekleyeceksiniz her dersleri kendi döneminde alınır güz döneminden kalan hiçbir dersiniz olmadığı için herhangi bi ücret ödemeyeceksiniz yani güz dönemi için kayıt yenileme işlemi yapmayacaksınız

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM

Kayıt Yenileme (Ders Ekle Sil)
2 Ekim 2023 Pazartesi