Açık Öğretim Fakültesi 2020 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme

date_range
1 Şubat 2020 Cumartesi
visibility
875

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NASIL VE NE ZAMAN YAPILIR?

Açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri için AÖF kayıt yenileme işlemi 17 Şubat tarihinde başlayacak ve 28 Şubat'a kadar devam edecek. 

Öğrenciler bu süreçte ders seçimlerini de gerçekleştirecek. 

Bahar dönemi ara sınavı ise 18-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Bu sınav için sınav merkezi tercihleri 2 Mart 2020 tarihinde yapılacak. 

Kayıt yenileme sürece 4 aşamadan oluşmaktadır.

  • Derslerini seç
  • Ücretini Öde 
  • Otamasyondan Kaydını Kontrol Et
  • Ders Kitapların ekampüs'te

Bahar Dönemi kayıt yenileme için kesin karar vermeden ödeme yapmayınız. Bahar Dönemi kayıt yenileme için yatırılan Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarları iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra kayıt yenileme işleminden vazgeçilemez.

BORCU OLAN ÖĞRENCİLER KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPABİLİR?

Önceki öğretim yıllarından/döneminden Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı borcu olan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Güz/Bahar Döneminde kayıt yeniletebilmek için gecikme faizi uygulanmış eski borçları ile 2019-2020 Öğretim Yılı Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme tutarlarını ödemek zorundadır.

Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Güz/Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez. Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren öğrenciler ile engelli olan öğrencilerden önceki öğretim yıllarından/döneminden borcu olanlar, kalan borçlarını ödemek zorundadır.

KAYIT YENİLEME HARCI İADE ALINIR MI?

2019-2020 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri hakkında öğrencilerin  bilgi almaları için www.anadolu.edu.tr/acikogretim   adresinin “Açıköğretim” bölümünde yer alan “Kılavuzlar” sayfasındaki “Güz Dönemi Kayıt Yenileme Kılavuzu”nda “Güz Dönemi kayıt yenileme için kesin karar vermeden bankaya ödeme yapmayınız. Bankaya Güz Dönemi kayıt yenileme için yatırılan Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğretim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarları iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra Güz Dönemi kayıt yenileme işleminden vazgeçilemez” uyarısında bulunulmuştur.

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Katkı Payı ve Öğretim Giderlerinin Tahsil ve İade Esaslarının 1.maddesinde “Kayıt yeniletmeyecek öğrenciler bankaya hiçbir ödeme yapmamalıdırlar. Ödeme yapıldıktan sonra vazgeçme halinde iade yapılmaz.” denilmektedir.

Bu nedenle 2019-2020 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme bedeli olarak ödediğiniz “Öğretim Gideri/Öğrenci Katkı Payı”nın iadesi mümkün değildir. 

 

BİR YORUM YAZIN

person
email

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Güz Dönemi Ara Sınavı
9 Aralık 2023 Cumartesi